مقالات قایق بادی

مقالات قایق بادی

قایق بادی مناسب رودخانه

تنها قایق بادی که می تواند میزبان مسافران خود طی مسیر خروشان و غیر قابل پیش بینی رودخانه باشد جیمینی می باشد. این قایق در قسمت کف خود آلومینیوم داشته و به دلیل طراحی تیز گونه خود به هیچ وجه واژگون و سوراخ نمی شود بعلاوه در حالت بسیار تند و تیزی نیز حرکت می کند. طراحی این قایق به نوعی از کلک های قدیمی الهام گرفته شده است.

قایق بادی مناسب استخر

در حالت کلی تمامی قایق ها توانایی و مقاومت استفاده شدن درون استخر را دارند چراکه در این حالت فشار زیادی به آنها وارد نمی شود، از این رو تنها ابعاد و کاربردی که از آن می شود مهم است که بدون شک در چنین شرایطی تنها مصارف تفریحی برای کودکان باقی می مانند چراکه بزرگسالان ترجیه می دهند از تشک های بادی روی آب استفاده کنند و نیازی به امنیت بیشتر نیز در صورت بلد بودن شنا ندارند. از این رو سری قایق های پسیستر و کلاب را به کسانی که قصد چنین استفاده ای دارند پیشنهاد می کنیم، این قایق ها قیمتی فوق ارزان دارند و در برخی مدل ها دو دو یا سه کودک را به صورت همزمان پشتیبانی می کنند که به واقع فوق العاده است.

قایق بادی مناسب دریا

به طور کلی و به هیچ وجه نمی توان به ظاهر آرام و دوست داشتنی دریا اعتماد کرد، به همین دلیل شنا کردن برای غواصان نیز در این شرایط دشوار تر بوده و اشخاصی که تازه شروع به تفریحات آبی کرده اند به هیچ وجه نباید محیط امن استخر را با دریا و یا اقیانوس تعویض کنند. قایق هایی که برای دریا و اقیانوس ساخته شده اند نیز از این حیث کاملا متفاوت هستند، قایق هایی که برای دریا مناسب هستند در ظاهر شباهت بسیاری به محصولاتی که در سد استفاده می شوند دارند اما برای کارایی بهتر لازم است به برخی نکات همچون استفاده با سرنشینان کمتر توجه کنید، برای مثال اگر یک قایق 5 نفره خریداری می کنید بهتر است در دریا به صورت چهار نفره برا امنیت بیشتر از آن استفاده کنید.  قایق هایی که در دریا می توانند مورد استفاده قرار گیرند عبارت اند از محصولاتی همچون مارینر و اکسکروشن که دارای طراحی خوب و مقاوم در برابر موج های آرام و بدون خطر است. دو قایق مارینر و اکسکروشن در تمامی مدل های خود دارای چند محفظه باد می باشد. بخش اصلی قایق ماارینر به چهار قسمت تقسیم شده است و از چهار سوی محصول به صورت مجزا باد می شود به علاوه برای مستحکم تر شدن کف آن نیز باد می شود اما قایق بادی اکسکروشن کاملا متفاوت تر از قایق مارینر ساخته شده و از دو محفظه گرد سر تا سری ساخته شده است.با سوراخ شدن هر کدام از این دو محفظه باز هم قایق استحکام و فرم خود را حفظ خواهد کرد، به علاوه کف باد شونده محصول نیز در همین راستا کمک شایانی می کند. طراحی سری قایق های مارینر و اکسکروشن به نحوی است که لبه های آن ها کمی بالا تر از سطح آب می باشند و با بالا و پایین آمدن آب ضربه ای به آن وارد نمی شود.

انواع قایق بادی

قایق های بادی در ابعاد مختلف از یک تا شش نفره تولید میشوند که البته در بعضی از مدل های این ظرفیت تغییر میکند که به قایق بادی جی می نی و قایق بادی حرفه ای معروفند که اینها از مدل سه تا شش نفره دارند، در ضمن قایق هایی با نفرات بالاتر نیز وجود دارند که معمولا این نوع از قایق های بادی تولید شده توسط دست میباشند و کارخانه ای نمیباشند. قایق های بادی شرکت اینتکس در چند دسته زیر تقسیم بندی میشوند:

قایق بادی اکسکروشن

قایق اکسکروشن از جنس پی وی سی سه لایه و کف باد شونده ساخت شرکت اینتکس می باشد . این قایق بادی دارای پمپ بادی از نوع دستی دوبل بزرگ است. این قایق ها دارای تحمل وزن 400 کیلوگرم برای استفاده 4 نفر مناسب می باشد.البته دارای مدل های دو نفره و سه نفره و پنج نفره هم می باشد

قایق بادی اینتکس

انواع قایق بادی اینتکس با قابلیت نصب موتور و قایق بادی جیمینی و قایق بادی حرفه ای دارای ظرفیت های یک تا شش نفره بزرگ با قیمت شرکتی موجود میباشد، از سایر مدلهای قایق های بادی میتوان به قایق بادی مارینر (دارای کف فایبر گلاس)، قایق بادی جی می نی (دارای کف آلمینیومی یا فایبرگلاس یا تخته) قایق بادی اکسکروشن، قایق بادی کایاک یک و دو نفره ورزشی، قایق بادی ویجر بست وی، قایق بادی چلنجر و اکسپلورر، قایق سیهاوک اشاره کرد. اکثر این قایق های بادی دارای پمپ باد و پارو میباشند که بستگی به مدل و کارایی آنها از انواع استخری تا مدل های دریایی برای استفاده تفریحی و قایقرانی موتوری یا ماهیگیری کاربرد دارند

روش نگهداری قایق بادی

برای باد کردن قایق بادی باید دقت شود که حد باد بگونه ای باشد که قایق نسبتا انعطاف پذیر باشد و به بدنه قایق فشار نیاید، برای بستن دریچه قایق باید توجه داشت که دریچه تا حد معقولی سفت شود نه زیاد پیچانده شود و نه کم دقت کنید که این قایق ها دارای دو مدل دریچه میباشند که از این دو مدل دریچه در سایر قایق های بادی اینتکس و برند های دیگر استفاده میشود یکی دریچه پیچ شونده و دیگری دریچه پستونک دار است. در قسمت هایی که حجم باد بالا است از دریچه پیچی و قسمت هایی که حجم باد کم است از دریچه پستونکی استفاده میگردد

قیمت قایق بادی

در قیمت قایق بادی موارد متفی اثرگذار هستند . برای مثال بیش از 20مدل از قایق های بادی اینتکس 2 نفره ، 4 نفره ، و 6 نفره ،قایق بادی موتوری و قایق بادی حرفه ای, قایق فایبرگلاس تک نفره و قایق بادی پارویی, کایاک ورزشی مسابقه ای, مدل های قایق بادی مارینر و جیمینی اکسکروشن اینتکس, قایق بادی تفریحی برای استفاده خانوادگی در دریا و رودخانه, قایق بادی چلنجر و سیهاوک و قایق بادی بزرگ و کوچک ، در فروشگاه پرشین اینتکس به فروش می رسد

قایق بادی سری فوق العاده

1-قایق بادی MARINER (مارینر) این قایق بادی در دو نوع 3 و 4 برای حمل سه نفر با تحمل وزن 300 ویا 4 نفر با تحمل وزنی 400 کیلوگرم تعبیعه شده است. جنس بدنه این قایق ها از پی وی سی سه لایه الیاف دار که با تار و پود نخ ابریشم مصنوعی درآمیخته شده و برای آبهای شور نیز مناسب است. نوع سه نفره دارای کف باد شونده و نوع چهار نفره آن دارای کفی با تخته های فایبر گلاسی میباشد که هنگام استفاده قایق را بسیار مستحکم تر میسازد در ضمن این فایبر گلاس ها بصورت تخته هایی در کنار یکدیگر با پی وی سی قرار دارند که قابلیت تا شدن را دارا میباشند هر دو قایق دارای صندلی های بادی هستند و خود قایق ها از سه قسمت برای باد کردن استفاده میکنند. البته باید توجه داشت که قسمت های باد شونده در مارینر با سایر قایق های دیگر فرق میکند چرا که بدلیل کیفیت بالای بدنه این دو قایق، خود بدنه به دو و سه قسمت مساوی برای تقسیم بندی باد مجزا میشود و هر دریچه باد وظیفه نگه داری از یک تقسیم بندی را دارد به این علت است که قایق های بادی مارینر دارای امنیت بوده و استاندارد ها و تاییدیه گارد ساحلی ایالات متحده امریکا را دارند.

قایق های بادی سری ورزشی

این نوع از قایق بادی از چند دسته بندی تشکیل میشوند: 1- قایق های بادی CHALLENGER (چلنجر) که در سه نوع 1، 2 و 3 تولید میشوند و دارای ظرفیت1، 2 و 3 نفره با تحمل وزن85، 170 و 255 کیلوگرم هستند. جنس بدنه این قایق ها از پی وی سی تقویت شده و دارای کف باد شونده و 2 جای باد مجزا در کف و دیواره برای یک و دو نفره و 4 محفظه برای سه نفره برای ایمنی بیشتر قایق است، رعایت مسائل ایمنی و امنیتی باعث شده تا این قایق بادی نیز دارای استاندارد های بروز امریکا و اروپا و همچنین تاییدیه گارد ساحلی ایالات متحده امریکا باشد، این قایق دارای دو جای پاروی چرخشی ثابت برای قایق یک نفره و 2 نفره و چهار جا برای 3 نفره میباشد. پاروی قایق دو نفره پلاستیکی بوده و قایق سه نفره فلزی میباشد و هر دو دارای جای نگه دارنده پارو در  کناره قایق هستند و نیز دو صندلی بادی دارد. قایق بادی چنجر سه نفره قابلیت نصب موتور برقی را دارد، دارای پمپ باد دستی کوچک، طناب دور و یک برچسب تعمیراتی هستند. 2- قایق بادی RAFT (رفت بست وی)، این نوع قایق بادی با رنگ زرد در سه سایز مختلف تولید میشوند که از قایق 2 نفره، 3 نفره، چهار نفره تشکیل میشوند، تحمل وزن قایق بادی رفت بست وی برای سایز دو نفره 120 کیلوگرم، سایز سه نفره 190 و 225 کیلوگرم (تقویت شده) و سایز چهار نفره 270 کیلوگرم است، باید دقت کرد که تمامی سایز ها یک سرنشین کودک نیز داشته و منظور از ظرفیت قایق بادی بهمراه یک کودک و نوجوان است، تمامی قایق های بادی بست وی از دریچه های بادی مجزا تشکیل شده که بهمین دلیل دارای تاییدیه گارد ساحلی ایالات متحده شده است، این مدل قایق شرکت بست وی همچون اکثر مدلهای قایق این شرکت با لوازم و بدون لوازم پمپ بادی و پارو تولید میگردد، چسب تعمیر قایق بادی داشته و در ضمن این قایق دو صندلی در طرفین دارد، تمامی سایز های این قایق بادی را میتوان با موتور برقی تجهیز نموده و البته قابلیت نصب موتور بنزینی 1.4 اسب بخار برای قایق بادی رفت 4 نفره وجود دارد.

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي باشد و فعاليت هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.